(073) 107-65-67
(098) 070-07-14
(095) 158-21-33

⛺Намети

Якщо Ви любите ходити в походи або віддаєте перевагу дикому відпочинку на природі, далеко від скупчення людей, тоді Вам обов'язково знадобиться туристичний намет, який стане для Вас укриттям від вітру, холоду, дощу або сонця. Стане в нагоді намет не тільки альпіністам і туристам, а й рибалкам, і мисливцям.

До вибору намету варто поставитися з усією серйозністю, щоб він став для Вас комфортним місцем для сну та відпочинку. Недосвідченому користувачеві легко загубитися у величезному виборі наметів над ринком, у цій статті хочемо виділити основні моменти, куди необхідно звернути увагу під час виборів намету.

Усі намети можна розділити на кемпінгові , трекінгові та екстремальні чи експедиційні . Тому перед покупкою необхідно визначитися, де Ви будете використовувати хустку. Для сімейного відпочинку на природі, для кемпінгу, для риболовлі та полювання чудовим вибором стануть кемпінгові намети . Вони зазвичай просторі і високі, щоб можна було всередині стояти на повний зріст. Вікна та двері, як правило, дублюються москітними сітками для захисту від комах. Можуть бути доповнені тамбуром для розміщення вуличного взуття або організації кухні.

Трекінговий намет – відмінний вибір піших походів чи велопоходів, т.к. має невелику вагу та компактні розміри у складеному вигляді. Має гарну вентиляцію та захист від негоди. Екстремальні чи експедиційні намети – це вибір насамперед професійних альпіністів. Головна їхня особливість – легка вага та невеликі розміри, щоб намет було зручно переносити в рюкзаку на далекі відстані. А також – висока стійкість до вітру, вологи та гарна теплоізоляція. Експедиційні намети , як правило, призначені для 1-2 осіб. Для одноденного відпочинку на пляжі або пікніків можна просто використовувати тенти для захисту від дощу та палючого сонця.

Також при виборі намету варто звернути увагу на вологостійкість, наявність вітрозахисної спідниці та наявність розтяжок або кілочків, що фіксують. Якщо Вам намет потрібний тільки на літо для 1-2 денного відпочинку на природі, тоді можна вибирати без вітрозахисту і з невеликим або середнім рівнем вологозахисту. Головне, щоб показник був не менше ніж 2500 мм рт.ст. Але якщо, Ви плануєте використовувати намет взимку або цілий рік, тоді обов'язково вибирайте двошарові моделі з високим рівнем вологозахисту і вітрозахисною спідницею, яка не дасть потрапляти волозі і снігу всередину намету. Чим вище рівень вологостійкості – тим більше екстремальні умови зможе витримати Ваш намет.

Є ще кілька параметрів, які важливі при виборі – місткість, сезонність та вага намету. Із сезонністю все досить просто. Вони бувають літні, трисезонні та зимові. Вибір залежить від умов експлуатації. Також і з місткістю. Продумайте скільки місць Вам постійно необхідно в наметі, щоб не переплачувати за зайвий розмір і не отримати надто важкий намет. Для кемпінгу та великої родини можна вибрати і 5-ти, 6-ти місний намет і перевозити його на авто. Але якщо Ви плануєте подорожувати пішки або велосипедом, то іноді краще взяти 2 намети на 2-3 місця, щоб забезпечити зручність транспортування. Показник ваги хустки є критичним для піших подорожей. Тому уважно дивіться цей показник. Головне вибирайте меншу вагу не на шкоду міцності каркасу або якості тенту.

Каркас намету може бути зі сталі, сплавів алюмінію та скловолокна. Сталевий каркас витривалий та довговічний, але при цьому важкий. Алюмінієвий або дюралюмінієвий - досить міцний і довговічний, легше стали, але і менш міцний в порівнянні з нею. Дуги зі скловолокна – легкі, досить міцні та недорогі, але недовговічні. Тож тут вирішувати Вам, що вибирати – легкість чи міцність.

Дно намету – також важливий критерій вибору. Обов'язково вибирайте моделі з підлогою із ПВХ або інших вологостійких матеріалів, щоб не довелося спати на мокрій поверхні. Також радимо звернути на такі начебто на перший погляд дрібниці, як: вентиляційні вікна та москітні сітки, від яких також багато в чому залежить комфорт користувачів. Якщо не буде вентиляційних вікон або отворів, то в наметі може збиратися конденсат, а відсутність москітних сіток дозволить настирливим комахам заполонити намет і позбавити Вас спокійного сну.




© Copyright «GPSMobile» 2010—2024